Магістраль, яка єднає Євразію

Цікаво

Щороку нас приголомшують різні технічні новинки: найбільший лайнер «Harmony of the Seas» відправився у перший круїз, оновлений космоплан Dream Chaser здійснив вдалий тестовий політ, а китайський супутник оновив рекорд дальності квантової телепортації.

Потяг “Росія” сполученням Москва-Владивосток. Фото: http://men-provokator.livejournal.com
Але є такі речі, масштаби яких аж надто важко перевершити. Чи знаєте ви, яка найдовша залізниця у світі та хоч приблизну її протяжність? На сьогодні це почесне місце займає Транссибірська магістраль, яка пролягає через усю Росію на 9288 кілометрів.Спорудження розпочалось у 1891 році з участка Міас – Челябінськ. Регулярне сполучення діяло вже з 1903 року, проте неперервна залізниця постала на 2 роки пізніше (до цього часу поїзди переправлялися через озеро Байкал на паромі). У жовтні 1916 року будівництво в межах Російської імперії було завершено. За тодішніми підрахунками будівництво обійшлося в 1 455 413 000 рублів золотом.Транссиб сполучає Москву із далеким прибережним Владивостоком. Маршрут пролягає через 7 часових поясів і 14 областей, з’єднує європейську частину країни з Уралом, Сибіром і Далеким Сходом. Для того, аби перетнути Росію потягом знадобиться 6-7 діб. Протягом рейсу поїзд минає 90 міст, серед яких Владимир, Нижній Новгород, Кіров, Перм, Єкатиренбург, Омськ, Новосибірськ, Ачинськ, Красноярськ, Тайшет, Іркутськ, Улан-Уде, Чита, Хабаровськ.  Дещо інший маршрут проходить через Ярославль, який потім сполучається з вищеописаною магістраллю у Кірові.На Ярославському вокзалі Москви, у Новосибірську і Владивостоці встановлені кілометражні стовпи з указанням відстані від початку магістралі: «0 км» і «9298 км» у Москві, «3336 км» у Новосибірську і «9288 км» у Владивостоці.
Озеро Байкал з вікна пасажирського потяга. Фото: www.kirillaristov.com
Що цікавого можна побачити за вікном під час поїздки? Окрім самобутніх міст, пасажири можуть помилуватися річками Волга, Об, Єнісей та Амур, угледіти Уральські гори, Беребинський степ та озеро Байкал.Цікаво, що Владивосток хоч і вважається кінцевою точкою Транссибіру, станції Мис Астаф’єва і Східний порт розташовані ще далі від столиці. А найдовшим потягом, що курсував цим маршрутом, був № 54/53 Харків-Владивосток, який пізніше скоротили до Уфи, а з часом зовсім відмінили. А от найбільш дальнім безпересадковим вагоном довго вважався Київ-Владивосток, який перебував у дорозі 7 діб, 19 годин і 50 хвилин. Згодом теж був скасований.Компанія «Російські залізниці» розробила віртуальний варіант подорожі, який доступний за посиланням. Але якими б не були нові технології, емоції від справжньої поїздки замінити неможливо. Це чудовий спосіб відпочити і пізнати нову культуру, новий материк і новий всесвіт.Основне фото статті: Фотобанк Лори

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *