Які таємниці розкриває музика?

Психологія

Одного разу відома російська поетеса Марина Цвєтаєва сказала: «Слухаю не музику, слухаю свою душу». Наскільки глибокий сенс закладено у цих кількох словах?

Музика. Сучасна людина, певно, не уявляє свого життя без неї. І з часом у кожного формується своєрідний смак: хтось любить класику, а хтось – тяжкий рок. Гадаєте, це лише просто вподобання?

Варто згадати такі результати досліджень. В першу чергу, музика підвищує продуктивність нашої діяльності. Це чудово можна простежити під час занять у спортивній залі (ми одразу ж піднімаємо планку). Окрім цього, музика стимулює допитливість і навіть підвищує інтелект! На цьому її функції не вичерпуються, оскільки вона ще допомагає нам окреслити та виразити емоції, які актуальні саме для цієї ситуації.

Дослідження також підтвердили зв’язок музичного жанру із характером індивіда. Тож що можна сказати про людину за її вподобаннями?

Класику обожнюють ті, хто має високу самооцінку, інтроверсію та схильність до здорового способу життя.

Новітній жанр електроніка подобається комунікабельним, упертим і творчим людям, а також екстравертам.

У своїх плейлістах поєднують реп і хіп-хоп товариські особистості з високою самооцінкою. Вони дотримуються не дуже «екологічного» способу життя.

Музика у жанрі тяжкого металу приваблює, на диво, ніжних людей із низькою самооцінкою. Вочевидь, такі персони потребують захисту, їм комфортно на самоті.

Що вказує на людину інді? Це, знову ж таки, занижена самооцінка, хоча має місце і впертість. Не можна не згадати творчу спрямованість і лінощі цінителів інді.

Поп-музика. Її слухають працелюбні та комунікабельні особистості, які знають собі ціну. У них слабкі нерви і, переважно, відсутній творчий потенціал.

Тепер можна сміливо сказати, що музика – це, справді, дзеркало душі. Зміна вподобань, відповідно, відбивається на змінах нашого характеру.

Фото: vgolos.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *