Дивись, не перетрудися!

Цікаво

Трошки подорослішавши, майже всім хочеться отримувати власні гроші та сповна розпоряджатися ними. Хтось півроку може перебувати у пошуку чогось «кращого», інший розчарується відразу, а є й такий, хто поступово і в міру працює та заробляє.

Сьогодні ми розкриємо проблему власне початкового етапу, коли за плечима – нуль досвіду. Що обирати та ігнорувати, які існують стереотипи серед молоді і що таке професійний ріст – про все йтиметься далі.

Перш ніж взятися за газету оголошень, поміркуймо, що ми можемо робити найкраще, чого ще вчимося, чого не вмієте або не хочемо. Треба розібратися в собі та намалювати власний образ у робочому середовищі. Візьміть до уваги риси характеру, здібності, бажання, а також і те, скільки маєте вільного часу.

Тепер берімося до пошуку. Про нові вакансії можна довідатися із газети, веб-сайту або вуличних оголошень. На цьому етапі врахуйте таке:

  • Власні якості, психологічну спрямованість, темперамент тощо. Робота повинна «підходити» вам.
  • Час. Чи вистачить його у вас і для навчання, і для праці? Не забуваймо і про відпочинок – близько чотирьох годин щодня.
  • Заробітна плата. Вона повинна бути гідною, але вже з першого разу не гоніться за золотими горами, почніть заробляти бодай щось.
  • Перспектива: чи передбачається кар’єрний ріст, зокрема підвищення зарплатні? Краще, аби вам трапилась саме така пропозиція, але, в протилежному випадку, не сумуйте: це тільки початок.

Розсудливо переглянувши усі ці характеристики, ви матимете орієнтовну картину своїх робочих буднів і зможете будувати вдалі плани на майбутнє.

Спробуймо відрізнити істинну причину від стереотипу, який є відмазкою для тих, хто воліє сидіти на печі. Ці відмовки є відповіддю на часте риторичне запитання: «Коли я, врешті, знайду гідну роботу?»

Тепер конкретно щодо молодіжних стереотипів, які руйнують їхні мрії:

  • Низька зарплатня. Вам треба трішки опустити планку, особливо для першого разу. Ніхто не досягає чогось одразу. Згадується вислів, що люди, мовляв, заздрять комусь успішному, але ніяк не заздрять тому, скільки сил він приклав для цього. Тож не намагайтеся зразу перевершити президента.
  • «Ця робота мені не підходить». А чому раптом? Не подобається одна – знайдіть іншу. Не хочете працювати продавчинею – станьте, наприклад, швачкою. В разі такої «проблеми», поверніться до пункту 1 в переліку того, що треба спочатку врахувати.
  • Офіційне / неофіційне працевлаштування. Це не настільки має вас хвилювати. Звісно, треба добре подумати над вибором тієї, чи іншої контори. Щодо неофіційного: краще, мабуть, «підписатися» на щоденну оплату, аби наприкінці місяця не було ані конфузів, ні скандалів. Ви нічого не доведете. А от офіційне забагато «жере» податків, та нічого – вам зараховується трудовий стаж – це навіть добре.

Економічна ситуація, що склалася у нашій країні, залишає бажати кращого. Але в пошуку першої роботи це не повинно бути перепоною. Орієнтуватися, в першу чергу, треба на власні риси та нахили. Почніть з малого, дійте поступово, але впевнено. Бозна-як піднятися по професійній драбині без прикладених зусиль не вдасться, тому вдосконалюйтесь і пам’ятайте про відпочинок, аби не згас увесь запал енергії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *